Karštos naujienos rajono jaunimui

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija patvirtino 2019 m. stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką su papildoma 0,25 balo dalimi už Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) arba Europos savanorių tarnybos (EST) veiklą.

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintas Jaunimo savanoriškos tarnybos įgytų kompetencijų pripažinimas stojant į aukštąsias mokyklas. Jaunimo savanoriškos tarnybos ne trumpesnės nei 6 mėn. ir tarptautinės savanoriškos veiklos ne trumpesnės nei 3 mėn. dalyviai, siekiantys pradėti studijas 2019 m. galės pretenduoti gauti papildomą 0,25 balą prie bendrojo stojimo vertinimo.

Žmogaus įsipareigojimas sistemingai skirti savo laiką savanorystei – tai savanoriška tarnyba, kurios metu neformaliuoju būdu yra įgaunamos socialinės, asmeninės, profesinės kompetencijos. Siekiant tinkamo įgytų kompetencijų pripažinimo, svarbu užtikrinti šią veiklą organizuojančių organizacijų veiklos kokybę bei prieinamumą kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam jaunam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, veiklos ar turimų gebėjimų.

Šiandien jau turime veikiančią Jaunimo savanoriškos tarnybos sistemą (JST), daugiau nei 160 akredituotų savanorius priimančių organizacijų (PO) ir 13 savanorišką veiklą organizuojančių (SVO) nevyriausybinių organizacijų įvairiose srityse – socialinėje, ekologijos, švietimo, kultūros, informacinių technologijų, sveikatos ir kitose. Savanorių poreikis skatina pastovų šių organizacijų skaičių didėjimą, kai drauge siekiame padėti atrasti ir pasiūlyti kiekvienam jaunuoliui kokybiškiausią ir artimiausią savanorišką veiklą, galinčią padėti ugdyti kompetencijas ir patirtis. Informaciją apie savanorius priimančias ar savanorišką veiklą organizuojančias organizacijas galite rasti čia.

Jaunuolius nuo 14 m. iki 29 m. kviečiame registruotis sistemoje ir Jaunimo reikalų departamento specialistai padės Jums atrasti vietą savanorystei. Kiekvienam užsiregistravusiajam Jaunimo reikalų departamentas suras artimiausią pagal gyvenamą vietą ir dominančias temas savanorišką veiklą.

Registracijos anketą rasi  čia.

Kad savanoris spėtų gauti minėtą balą jam veiklą reikia pradėti vykdyti ne vėliau kaip sausio 15 d.

Organizacijas norinčias priimti jaunimo savanorius ar organizuoti savanorišką veiklą savivaldybėje kviečiame kreiptis dėl akreditacijos, daugiau informacijos: https://jrd.lt/savanoryste/jst

Naujienas ir kitą informaciją sekite Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.jrd.lt arba kreipkitės į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistę (jaunimo reikalų koordinatorę) Audronę Stadalnykienę, tel. 69576, el.p. audrone.stadalnykiene@kedainiai.lt

Savanorius priimančios įstaigos/organizacijos Kėdainių rajono savivaldybėje:

1. Kėdainių vaikų darželis „Varpelis“;

2. Kėdainių socialinės globos namai;

3. Kėdainių sporto centras (Arena);

4. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras;

5. Labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“;

6. Kėdainių kalbų mokykla;

7. Savanorių asociacija „Spindulys”.Informacija parengta pagal www.jrd.lt

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.91.71.108.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Džiugios dovanos Kėdainių sporto centro lengvaatlečiams

Kėdainių sporto centro lengvaatlečiai sulaukė puikios dovanos – šuolio į aukštį sektoriaus.

Jaunųjų žvejų varžybos 2019

Registracija

Birželio 30 dieną, sekmadienį, prie Bublių užtvankos vyks nemokamos žvejybos varžybos vaikams. Žvejyba plūdine arba dugnine meškere.