Ką parodė atlikti maudyklų ir paplūdimio smėlio tyrimai?

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi 2020 m. gegužės 21 dieną pradėjo vykdyti Kėdainių rajono paplūdimių ir maudyklų vandens tyrimus. Pateikiame tyrimų rezultatus.

Tyrimai atlikti aštuoniolikoje maudyklų: Ašarėnos tvenkinys, Pėdžių karjeras, Babėnų karjeras, Nevėžio upė ties Skongalio g. Nevėžio upė ties Justinavos sodais, Keleriškių tvenkinys, Bartkūniškio tvenkinys, Nevėžio upė ties Pašilių sodais, Angirių tvenkinys, Akademijos tvenkinys, Gudžiūnų tvenkinys, Miegenų tvenkinys, Nevėžio upė (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinys, Dvariškių karjeras, Labūnavos tvenkinys, Krakių tvenkinys ir Šušvės upė (Josvainių sen).

NVSPL duomenimis ištyrus maudyklų vandenį Nevėžio upėje ties Pašilių sodais nustatytas per didelis žarnyno lazdelių skaičius (norma ne daugiau kaip 1 000 vnt./100 ml., nustatyta 2400 vnt./100 ml.). Šioje maudykloje maudytis nerekomenduojama. Kitų maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Kiti artimiausi maudyklų vandens tyrimai bus atliekami 2020 m. birželio 1 d.

Dešimtyje maudyklų atlikti ir paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Bartkūniškio tvenkinio, Babėnų karjero, Ašarėnos tvenkinio ir Akademijos tvenkinio smėlis užterštas helmintų kiaušiniais. Šiose vietose gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama ypatingai laikytis asmens higienos ir saugos reikalavimų. Keleriškių tvenkinio, Pėdžių karjero, Dvariškių karjero, Labūnavos tvenkinio, Angirių tvenkinio ir Miegenų tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Kiti artimiausi maudyklų smėlio tyrimai bus atliekami 2020 m. birželio 15 d.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.235.22.210.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kėdainiuose - vienybės vakaras ir trispalvė rankose

Liepos 6 d. lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedojo ,,Tautišką giesmę". Pasak idėjos iniciatorių, esame vienintelė tauta,...

Daiva Makutienė: ,,III vieta - tai stiprus įvertinimas”

Tris dienas – liepos 2–4-ąją – Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje vyko aštuntasis tarptautinis vaikų ir jaunimo...