Išrinkti konkurso „Sidabro vainikėlis“ Kėdainių rajoninio turo laureatai

Kovo 8 d. Kėdainių krašto muziejaus Tradiciniame amatų centre Arnetų name vyko 2019 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ vietinio turo baigiamasis renginys.  Renginio dalyvius sveikino Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Kleketukai" ir Josvainių muzikinio klubo „Auštarietis“ jaunimo kolektyvas „Auštaras“ (vadovė Aušra Giedrienė).

 Moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Kėdainių rajoninėje parodoje buvo pristatyti 57 rajono moksleivių darbai. Moksleivius paruošė 8 mokytojai. Į regioninį turą pateko 11 moksleivių darbų. Regioniniame konkurso ture dalyvaus Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centro Arnetų namo paruošti moksleiviai: Modesta Paškevičiūtė (15 m.) su staklėmis išausta lovatiese bei dviem rankšluosčiais, Austėja Leonavičiūtė (15 m.) su staklėmis išausta lovatiese (paruošė amatų meistrė Milda Petraitienė), Laura Steponavičiūtė (12 m.) su pintinėmis juostomis (8 vnt.) (paruošė amatų meistrė Loreta Steponavičienė), Donatas Blažinauskas (11 m.) su iš vytelių nupintu krepšeliu, krepšeliu vaisiams, samčiu (paruošė amatų meistrė Birutė Šinkūnienė), Erika Norkevičiūtė (11 m.) pristačiusi keramikinę lėkštę vaisiams, puodelį, dubenėlį, vazelę (paruošė keramikė Dalė Urbienė), Nedas Loginovas (15 m.) su iš medžio išdrožtais ornamentuotais kiaušiniais, Vidmantas Kubiliūnas (13 m.) su konkursui pristatyta „Kauke“ (paruošė sertifikuotas amatininkas Audrius Vasiliauskas). Regioniniame ture dalyvaus ir Kornelija Mazilauskaitė (17 m.) iš Josvainių progimnazijos, konkursui pristačiusi popieriaus karpinius – 3 užuolaidėles (mokytoja Albina Mackevičienė), Nojus Rabecas (13 m.) iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pristatęs „Užgavėnių kaukę“ (mokyt. Audrius Vasiliauskas). Komisija į regioninį turą taip pat atrinko Audingą Noreiką (14 m.) iš Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, kuris paruošė konkursui „Kaukę“ (mokyt. Audrius Vasiliauskas) bei Kėdainių dailės mokyklos auklėtinės Gabrielės Budrytės (15 m.) švilpynę „Antis“ (mokyt. Mindaugas Mažalis).

Regioninio turo paroda vyks 2019 m. balandžio 10–18 d. Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre ( adr. Upytės km., Upytės sen., Panevėžio r.).

Konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodų ciklas sumanytas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų parodyti visuomenei savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai. Jaunieji kūrėjai yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – sidabro vainikėlių.

Dėkojame visiems dalyvavusiems parodoje ir linkime sėkmės nugalėtojams regioniniame ture.Kėdainių rajono savivaldybė

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.226.4.91.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pristatytas fotografijų albumas „Kėdainių šimtmetis fotografijose:1918 – 2018“

Gegužės 18 d. Daugiakultūriame centre buvo pristatytas Kėdainių krašto muziejaus išleistas fotografijų albumas “ Kėdainių šimtmetis fotog...

Mero apsilankymas „Krekenavos agrofirma“ gamykloje – gera naujos mero kadencijos darbo pradžia

Rajono meras Valentinas Tamulis, vykdydamas savo pažadą tampriau bendrauti su rajono verslo įmonėmis, pradėjo susitikimus su rajono verslininkais...