Giedant ,,Tautišką giesmę“, širdys plakė vienu ritmu

Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną ant Bakainių piliakalnio (Surviliškio seniūnijoje),Kėdainiuose – Didžiosios Rinkos aikštėje Kėdainių miesto bei rajono gyventojai 21 val. su viso pasaulio lietuviais giedojo Lietuvos šimtmečio ,,Tautišką giesmę“. Šventiniuose renginiuose galima buvo sutikti ir VšĮ Kėdainių PSPC medikų,kurie,,Tautišką giesmę“ giedojo ne tik Kėdainių krašte, bet įvairiose Lietuvos vietose.

Kėdainiuose – Didžiosios Rinkos aikštėje sutikta Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė su anūkėliu, paklausta, ką jai reiškia giedoti ,,Tautišką giesmę“ ir kodėl ji esanti čia, sakė, kad Lietuva – tai kraštas, kuriame ji gimė, kuriame užaugo ir į gyvenimą išėjo jos vaikai, kurie čia kuria savus gyvenimus, čia auga jos anūkai. ,,Lietuva mums viskas. Nenorėtume turbūt nei į kokią kitą šalį iškeisti savos šalies. Gyvenime būna ir sunku, bet jeigu tikrai myli savo kraštą, myli jo žmones, tu tikrai atrandi ir vietą toje Lietuvoje, tik reikia labai norėti ir labai mylėti savo gimtinę. O giedant ,,Tautišką giesmę“ visą laiką suvirpa širdis. Toks momentas būna vieną kartą metuose, Liepos 6-ąją. Tuo metu pajunti,kad žmonės vieningi, atrodo mes visi kartu, nors kartais gyvenime būna ir kitaip. Būtent šią dieną, kartu giedant ,,Tautišką giesmę“, pajunti žmonių artumą, bendrystę, draugiškumą. Atrodo, kad tada mes visi žiūrime viena kryptimi“, – nuoširdžiais išgyvenimais, sugiedojus Lietuvos himną, dalinosi R. Lavrukėnienė.

Šeimos gydytoja Rima Petrilevičienė, kaip visuomet Liepos 6-ąją vilkinti tautinius rūbus, ant Bakainių piliakalnio dalyvavo liaudiškos muzikos ir amatų šventėje, išbandė Klaipėdos rajono amatų centro iš Veiviržėnų siūlomas edukacijas – iš trispalvių siūlų audė gobeleną, kepė bandeles ant laužo ir kt.

Šeimos gydytoja Viltara Dūdienė su šeima,,Tautišką giesmę“ giedojo Lietuvos laikinojoje sostinėje – Kaune, prie Kauno pilies. ,,Kasmet ,,Tautišką giesmę“ giedame su kėdainiečiais Kėdainių senamiestyje,o šiais metais nutarėme nuvykti į Kauną, tuo pačiu apžiūrėjome ir ką tik atidengtą ,,Laisvės kario“ skulptūrą. Buvo iš tiesų įdomu ir įspūdinga“, – sakė gydytoja. 

Šeimos gydytoja Joana Kleivienė su vyru chirurgu Arvydu Kleiva Valstybės dieną paminėjo jos gimtinėje Varėnoje, kur su visais – tėvais, sesers ir savo šeima bei broliu ir jo drauge labai smagiai ir garsiai sugiedojo ,,Tautišką giesmę“.

Psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė ,,Tautišką giesmę“ giedojo daugiatūkstantinėje minioje Lietuvos šimtmečio dainų šventėje ,,Vardan tos...“ ,,Įspūdis nenusakomas, tik pabuvęs ten gali tai pajausti. Visą savaitę miestas buvo kupinas lietuvių iš viso pasaulio. Visi buvo vieningi, laimingi ir džiaugėsi kiekviena akimirka. Matant 8000 tūkstančius šokėjų bei 12 000 tūkstančių dainininkų jausmas buvo vienas –didžiuojuosi būdama lietuvė ir esanti Lietuvos dalis. Visų koncertų metu nuolat gniaužė kvapą ir norėjo riedėti džiaugsmo ašaros, nes suburti tiek lietuvių į vieną vietą ir matyti visus šokančius ir dainuojančius vienu ritmu... tiesiog stebuklinga. Aš pati dalyvavau folkloro dienoje, grojau su Baisogalos folkloro ansambliu „Dainoriai“, o eisenoje dalyvavau su Zarasų kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvu „Ežerūnas“, kuriems esu daug kartų grojusi užsienio kelionėse, kuomet dalyvaudavom folkloro festivaliuose“, – šviežiausiais įspūdžiais dalinosi A. Leleikienė.Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.99.123.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tęsiasi XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ kėdainiečių startai

Jau finišavo XII šalies seniūnijų žaidynių „Sportas visiems“ Kėdainių rajono seniūnijų stalo teniso, krepšinio 3x3, šachmatų ir strė...

Suskaičiuotas 2019 metų valstybinių brandos egzaminų rezultatų derlius

Nacionalinis egzaminų centras jau paskelbė šių metų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, mat...