"Gelbėkite, skęstam"

"Gelbėkite, skęstam", - pagalbos jau ilgą laiką šaukiasi Janušavos kaimo gyventojai.

Janušavos kaimas priklauso Kėdainių miesto seniūnijai (*gatvė prasideda Kėdainių mieste ir baigiasi jau Janušavos kaime, Kėdainių miesto seniūnijoje.) Ir tik pasibaigus miesto teritorijai kaimo gyventojai jau daugelį metų susiduria su vandens surinkimo problema - neveikiančiu drenažu, lietaus kanalizacijos nebuvimu.

Gyventojams buvo semiami namų rūsiai, kiemai, daržai, gatvės kelias, kuris patvindavo taip, jog žmonės būdavo atskirti nuo mokyklų, darželių, darbų ir kt. -  tai skamba maždaug taip, kaip nusikeltume į gūdžius laikus.

Vienoje Janušavos kaimo dalyje kaip ir problema buvo šiek tiek paspręsta. Patvarkytas drenažas, o su juo pagerėjo ir vandens nutekėjimas. Žmonės lengviau atsikvėpė, nes pagaliau gyvenųjų namų nebesemia vanduo, bet... problema dabar kitame gatvės gale - čia drenažas taip pat neveikia (*užako, užsikimšo, sulūžo?). Apie esamą problemą sesniūnija į savivaldybės administraciją kreipėsi dar kovo mėnesį, tačiau gautas raštas iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos tik dar labiau supykdė ir realių veiksmų nebuvo imtąsi.

Rašte informuojama, jog Kėdainių miesto Tubių, Apynių, Janušavos gatvių kvartale valstybei priklausančių drenažo sistemų nėra, o vandens pertekliaus problemą apsemtų gatvių dalyse siūlo spręsti atstatant  sugadintus pakelių griovelius, ateityje įrengiant lietaus kanalizacijos tinklus. Kas turėtų įgyvendinti šiuos administracijos siūlymus ir atstatyti pakelių griovelius nėra aišku. Nebuvo imtąsi ir jokių veiksmų dėl lietaus kanalizacijos tinklų įrengimo. Aišku tik tai, kad jokie grioveliai problemos neišspęs.

Po gausiai iškritusių kritulių kiekio problema tapo nevaldoma, vandens drenažas nesurenka - skęsta sklypai, vanduo užtvindė kelią, kuris tapo nepravažiuojamas. Bendruomenė dėkoja miesto seniūnui V. Tamuliui, kuris padarė laikiną pravažiavimą, tačiau vanduo vėl semiasi.

Pasak gyventojų, galėtų patys gelbėti savo sklypus, namus,  bandyti siurbti vandenį, bet kur jį dėti, nėra kur nuleisti vandens. Gyventojai patys važiavo apžiūrėti melioracinių griovių, tačiau grioviai neprižiūrėti, užakę, užaugę žolėmis.

"Mūsų problemą žino seniūnas, savivaldybė, tačiau į viską žiūrima, kaip "nesavo", lik laiko būtų marios, o problema kada galėtų ir savaime dingti. Seniūnui nepavyksta būti išgirstam šiuo klausimu. Mes jau aiškinomės kas ir už ką atsakingi ir čia savivaldybė turėtų reaguoti operatyviai, bet...", - kalbėjo Regina.

"Buvau dar šiandien savivaldybėje, kreipiausi ir į Administracijos direktorių Ovidijų Kačiulį, Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius vedėją Algimantą Žviką. Problema jiems turi būt žinoma, nes raštai administracijos atsakyti dar balandžio mėnesį, tačiau niekas iki šiol nejudinta. Problemos sprendimų būdų yra ir reikia tik daryti. Galvoti vyrai, juk dirba. Dabar reikia kažkaip padėti žmonėms ir noriu tikėti, jog tą administracija padarys jau šią savaitę, o vėliau imsis rimtų problemos sprendimo būdų. Kai, drįsčiau pavadinti jau beveik ekstremalioje situacijoje, nesprendžiamos gyventojų problemos , tai nemotyvuoja kurtis ir gyventi Kėdainių mieste.", - kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos narė Indrė Fiodorova.

"Dar šiais metais turėjau apsispręsti kur rinktis gyventi tarp Vilniaus ir Kėdainių. Pasirinkau Kėdainius ir Janušavos gatvę. Čia nusprendžiau investuoti savo santaupas ir statytis namą, tačiau statybos netrukus turėjo būti sustabdytos. Problema - tiesiog "ežerai" sklypuose ir ji nesprendžiama. Ir liūdniausia, jog tai ne gyventojų jėgomis ją išspręsti, mes net negalime savavališkai imtis veiksmų. Laukiam, tik jau prarandam viltį. Ar nebūsiu suklydusi pasirinkdama Kėdainius, nors Vilnius taip pat turėjo rimtų problemų per smarkų lietų. Juokas per ašaras.", - kalbėjo kėdainietė.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.224.85.115.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Įspūdinga freska – Lietuvos kultūros instituto dovana Šviesiajai gimnazijai

Kėdainių šviesiosios gimnazijos vieną iš sienų papuošė įspūdinga freska. Tai – Lietuvos kultūros instituto dovana šiai ugdymo įstaigai....