Bendrovėje „Kėdainių oda“ liejosi kenksmingos atliekos

Bendrovėje  „Kėdainių oda“ trečiadienį įvyko avarija: trūko vieno iš dviejų kenksmingas technologines atliekas kaupiančio rezervuaro sienelė. Į aplinką kelias valandas liejosi nuodingas bei dvokiantis skystis, aplinkosaugininkai nustatinėja, ar kenksmingos medžiagos iš įmonės teritorijos nepateko į netoliese esantį Obelies upelį.

Spalio 18 dieną bendrovei „Kėdainių vandenys“ dėl taršos normų viršijimo nutraukus nuotekų priėmimą iš bendrovės „Kėdainių oda“, gamybinių procesų metu susidarančias kenksmingus skysčius imta kaupti dviejuose rezervuaruose.

Trečiadienį vienas jų prakiuro, į aplinką ėmė tekėti gamybinės atliekos. Preliminariais skaičiavimais, nuo ryto, kai pastebėta avarija, iki vidurdienio, galėjo būti ištekėję apie 3–4 kubiniai metrai teršalų.

Į avarijos vietą atvykę Kėdainių aplinkosaugininkai bei savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius vedėjas Algimantas Žvikas vertino galimus nelaimės padarinius.

„Kėdainių vandenims“ uždarius kanalizacijos sklendes, gamybines atliekas ir vietos nuotekas pradėta kaupti įmonės teritorijoje esančiuose rezervuaruose. Kai skysčiai pasiekė tam tikrą lygį, prakiuro vieno jų sienelė. Gali būti, jog talpyklas pažeidė korozija, nes, kaip sakė bendrovės atstovai, iki šiol skystis nebuvo pasiekęs tokio lygio kaip dabar“, – sakė A. Žvikas.

Savivaldybės atstovas taip pat atkreipė dėmesį į bendrovės teritorijoje esančią netvarką. Jos kieme atvirai sandėliuojami maišai su atliekomis, čia mėtosi cheminių medžiagų pakuotės, talpos su neaiškios kilmės, smarvę skleidžiančiais skysčiais. Visa tai – po atviru dangumi, tad galima tik spėlioti, kokie chemikalų kiekiai patenka į gruntinius vandenis.

Iš trečiadienį trūkusios talpyklos tekančius teršalus bendrovės darbuotojai stengėsi surinkti į plastikines talpas. Tačiau nemaža dalis nuodingomis medžiagomis prisotinto skysčio liejosi ant žemės ir tekėjo į priešgaisrinį rezervuarą, o iš jo į vietinius lietaus kanalizacijos tinklus.

„Vanduo šiame tvenkinyje nusekęs, todėl į upelį nuotekos tikrai neturėjo patekti. Avariją pavyko likviduoti gana greitai. Laimei, rezervuaro sienelė prakiuro pakankamai aukštai, o ne apačioje“, – sakė bendrovės „Kėdainių oda“ direktorius Jonas Adomavičius.

„Aplinkosaugininkai paėmė mėginius iš kolektoriaus tos vietos, kur vanduo išteka į Obelies upelį, išvežė į labaratoriją, kitą savaitę bus gauti rezultatai. Bus nustatyta, ar gamtai padaryta žala“, – kalbėjo rajono savivaldybės atstovas A. Žvikas.

Jeigu bus nustatyta, kad bendrovės „Kėdainių oda“ teritorijoje įvykusi avarija padarė žalą gamtai, dėl išlikimo kovojančiai, restruktūrizacijos procesą išgyvenančios įmonės situacija dar labiau pablogėtų.

Kaip jau minėta, spalio 18 dieną bendrovė „Kėdainių vandenys“ sustabdė nuotekų priėmimą iš bendrovės „Kėdainių oda“. Šis sprendimas priimtas konstatavus, jog į Kėdainių miesto vandenvalos įrenginius iš šios gamyklos patenkančios nuotekos daugiau, nei leidžiama užterštos nuodingais chemikalais. Pasak specialistų, chromo junginių koncentracija įmonės nuotekose leidžiamas normas viršija kelis, o kartais net kelias dešimtis kartų.

Neabejojama, jog būtent dėl šios priežasties, didžiulio koncentruotų teršalų kiekio išpylimo į miesto kanalizacijos tinklus avariją patyrė, nustojo funkcionuoti Kėdainių nuotekų valymo įrenginiai.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius dėl diversijai prilyginamo chemikalų išleidimo į nuotekų šalinimo tinklus yra kreipęsis į prokuratūrą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.12.112.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“

Balandžio 18 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko 13- asis tradicinis respublikinis muzikos festivalis „Saulės šypsena 2019“. Kiekv...

Balandžio 22-28 d.minima Pasaulinė imunizacijos savaitė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kviečia balandžio 22–28 d. paminėti Pasaulinę...