Baigta Žydų gatvės rekonstrukcija, liko tik apšviesti ir įrengti stebėjimo kameras

Kėdainių senamiestyje užbaigti Žydų gatvės rekonstrukcijos darbai. Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad atliekant darbus buvo siekta išsaugoti šios senamiesčio gatvės autentiškumą.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Vytauto Kundroto, sutvarkyta Žydų gatvė – svarbus žingsnis atkuriant senamiestį, kuris būtų patrauklus gyventojams.

2017 metų pabaigoje rajono savivaldybės taryba nusprendė, kad būtina ne tik sutvarkyti trumpą Kėdainių senamiestyje esančią Žydų gatvę, kuri yra 70 metrų ilgio. Orientuotasi, kad gatvė išsaugotų savo autentiškumą.

Ją iš šonų nuspręsta grįsti akmenimis, per vidurį patiesiant lygią natūralaus akmens juostą, tai suteikia galimybę patogiau judėti ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir neįgaliesiems.

Istoriniuose šaltiniuose pažymima, kad Žydų gatvė XVII amžiaus pradžioje buvo negrįsta, tiesa, vėliau – iki šio amžiaus pabaigos ji išgrįsta lauko akmenimis. Deja, bet XVIII–XX amžių sandūroje grindinio nebeliko. XX pirmoje pusėje Žydų gatvę buvo planuojama vėl išgrįsti akmenimis, tačiau sovietmečiu vykdant aktyvią urbanizaciją, po šia senamiesčio gatvele nuspręsta tiesti inžinerinius tinklus, o jos dangai pasirinktas asfaltbetonis.

Žydų gatvės rangos darbų kainos:

· ryšių tinklų rekonstrukcija – 5,4 tūkst. Eur;· paviršinių nuotekų tinklų įrengimas – 37,9 Eur;· danga (medžiagos ir įrengimas) – 63,2 tūkst. Eur;· apšvietimo įrengimas – 5,6 tūkst. Eur;· kiti statybos darbai – 22 tūkst. Eur.Šio projekto įgyvendinimui nuspręsta skirti 134 tūkstančius eurų.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.56.90.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Valentinas Tamulis: būtina keisti bendrabučių situaciją

Balandžio 23 d. naujasis rajono meras Valentinas Tamulis kartu su l. e. administracijos direktoriaus pareigas Kristina Kemešiene, savivaldybės admi...

Galingiausi Lifosos vyrai varžėsi spartakiadoje

Foto

Galingiausi Lifosos vyrai virvės traukimo rungtimi užbaigė dvyliktąją spartakiadą!