„Aušros“ progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti bus skelbiamas viešas konkursas

Kėdainių rajono savivaldybės taryba netenkino buvusio administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio prieš mėnesį pateikto prašymo – grąžinti jį į Lietuvos sporto universiteto (LSMU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pareigas. Taryba   apsisprendė skelbti viešą konkursą mokyklos direktoriaus pareigoms eiti penkerių metų kadencijai.

Naujoji taryba tokius sprendimus priėmė vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 6 dalimi ir LR vidaus reikalų ministerijos gautu papildomu šios nuostatos išaiškinimu. Ministerija nagrinėjo faktines aplinkybes. Viceministro pateiktas raštas patvirtina, kad grąžinti į buvusias pareigas galima tik į savivaldybės tarybos narius išrinktus asmenis.   

„Norėjome būti ramūs priimdami šį sprendimą ir žinoti, kad padarėme viską taip, kaip to reikalauja įstatymai. Taryba apsisprendė, kad bus skelbiamas viešas konkursas direktoriaus pareigoms eiti. Konkurse galės dalyvauti visi norintieji, tačiau labai tikiuosi, kad naujasis vadovas be būtinų sąlygų atitiks ir pateisins bendruomenės lūkesčius ir aukštai iškeltą laikinai ėjusios direktoriaus pareigas vadovės kartelę formuojant mokyklos gyvenimą ir pasiekimus. Vertinu bendruomenės drąsą reiškiant savo poziciją. Visus raginu tai daryti pamatuotai ir atsakingai“, − sakė rajono meras Valentinas Tamulis.

„Aušros“ progimnazijos bendruomenė savivaldybės tarybos sprendimų įkaite buvo tapusi ketverius metus. Mokykla nuolatinio vadovo neteko po 2015 metų kovo 1 dienos Lietuvos savivaldybių rinkimų. Ovidijus Kačiulis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos sąraše liko tryliktas ir į Tarybą nepateko, tačiau jam buvo pasiūlytas administracijos direktoriaus postas. Dėl tos priežasties politikas paliko savo užimamas pareigas ir ėmė vadovauti Kėdainių savivaldybės administracijai. Savivaldybės skelbtą konkursą LSU „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti laimėjo Neringa Vaicekauskienė, tačiau ji vadove dirbo neįprastai, o pagal terminuotą darbo sutartį iki 2019 metų sausio 1 dienos. Laimėjusi konkursą moteris perėjo vadovauti Kėdainių lopšeliui-darželiui „Vaikystė“. Jai palikus pareigas sujudo mokyklos bendruomenė.

Supratę, kad iškilo pavojus „atgauti“  senąjį direktorių, tėvai ėmėsi ryžtingų protesto veiksmų. Reikalavo grąžinti direktorę N. Vaicekauskienę, o nesant galimybei skelbti konkursą. Internetinėje erdvėje tėvų buvo inicijuota peticija. Joje nuosekliai punktais buvo išdėstyti svarūs argumentai, susiję su naujosios vadovės darbais. Po peticija pasirašė 450 žmonių. Ypač joje akcentuotas stipriai į gerąją pusę  pasikeitęs mokyklos mikroklimatas.

Ovidijus Kačiulis iš užimamų Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus  pareigų buvo atleistas balandžio 17 dienos Tarybos posėdyje, tačiau jo prašymo sugrįžti į buvusias (LSMU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pareigas tada nebuvo galima patenkinti. Iki tos dienos dar nebuvo gauta tokiam darbui dirbti reikalinga pažyma iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.  Dėl tos pačios priežasties prašymo nenagrinėjo ir naujoji taryba, kurios pirmajam balandžio 17 dieną vykusiam posėdžiui pirmininkavo naujai išrinktas meras Valentinas Tamulis. Dėl sprendimo nenagrinėjimo nerimavo dabartinė opozicija, kuri buvo delegavusi O. Kačiulį eiti administracijos direktoriaus pareigas  2015−2019 metų kadencijai.  

Pagal išsilavinimą pedagogas Ovidijus Kačiulis 1993–1995 metais vadovavo Joniškio rajono Bariūnų pagrindinei mokyklai, vėliau grįžo į Kėdainius ir nuo 1996 metų penkerius metus vadovavo Kalnaberžės pagrindinei mokyklai, po to iki 2006 metų buvo dabartinės Josvainių gimnazijos direktoriumi. Nuo 2010 metų pradėjo darbą tuometėje Kėdainių ,,Aušros" sveikatinimo ir sporto pagrindinėje mokykloje. Kolektyvui vadovavo iki 2015 metų.  

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Nusiskundimai dėl triukšmo nesiliauja jau antrus metus

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai pateikė gautas iš gyventojų pastabas dėl triukšmo senamiestyje įsikūrusio baro „Kokteilių namai“ d...

Mokslas ir verslas: šiaudai – vertinga bei naudinga žaliava

Birželio 20 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute įvyko konferencija „Tvarus ir pelningas šiaudų pan...