„Atžalyno“ gimnazijos komanda žinias demonstruos regioniniame ture

Lapkričio 9 d. į Kėdainių „Atžalyno“ gimnaziją susirinko rajono gimnazijų mokinių komandos į baigiamąjį bandomojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ renginio „Protų kovos“ rajoninį turą.

Šešios gimnazistų komandos varžėsi tarpusavyje siekdamos išaiškinti, kuri komanda stipriausia ir lapkričio 16 d. vyks į regioninį turą, į Kauną. Regioniniame ture trys geriausiai pasirodžiusios komandos vyks į rajoninį turą, kuris vyks Vilniuje lapkričio 24 d.

Rajono meras Saulius Grinkevičius pasveikino renginio „Protų kovos“ dalyvius ir pasidžiaugė, jog Kėdainių gimnazijos priėmė pasiūlymą dalyvauti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – „Sodra“) vykdomame bandomajame jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekte „Nepamiršk parašiuto“ ir net 515 rajono mokinių gavo žinių apie valstybinį socialinį draudimą, jo sąlygas, nelegalaus darbo pavojus ir pan.

„Mokslininkai yra suskaičiavę, kad šešėlis sudaro apie 30 procentų mūsų ekonomikos. Manau, kad gimnazistams reikia pradėti aiškinti apie mokesčius, kokia nauda juos mokant, kaip nenaudinga žmogui jų nemokėti. Labai svarbu, jog jauni žmonės tai suprastų. Manau, kad apie tokių dalykų svarbą vaikams reikėtų kalbėti jau nuo mažens, nuo pirmos klasės. Labai džiugu, jog projekte dalyvavo daugiau kaip 500 rajono gimnazistų. Tikiu, kad tokios programos tęsis ir toliau ir tai bus visiems mums naudinga. Būkime sąžiningi, mokėkime mokesčius, ir pinigų daugės, galėsime padaryti daug daugiau darbų, kurie padidins gerovę“, – sakė S. Grinkevičius.

Rajono vadovas padėkojo rajono gimnazijų mokytojams, kurie rugsėjo – spalio mėnesiais vedė pamokas, klasių valandėles ir kitus užsiėmimus perduodant visą projekto vykdytojo parengtą informacinę medžiagą mokiniams, subūrė komandas „Protų kovos“ ir atvyko į baigiamąjį projekto renginį.

Projekto vykdytojo – „Sodros“ ˗ vardu sveikino ir prizus komandoms įteikė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus Kėdainių klientų aptarnavimo poskyrio vedėjas Jonas Švedas.

Baigiamojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ renginio „Protų kovos“ rajoniniame ture sėkmė lydėjo „Atžalyno“ gimnazijos komandą „Sodrūs vyrukai“. Linkime komandai kuo geriausios sėkmės ir regioniame ture, kuris vyks Kaune lapkričio 16 d.

Bandomojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ tikslas ˗ ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, suteikti žinias apie Lietuvos socialinio draudimo sistemą ir jos pagrindinius principus, apie „Sodros“ veiklą.

Projekto vykdytojas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (trumpiau vadinama Sodra), projekto partneriai KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kauno bei Utenos apskričių gimnazijos. Projekte dalyvavo Kėdainių šviesioji, „Atžalyno“, Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šėtos gimnazijų 11˗12 klasių mokiniai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija


Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.80.218.53.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kitais metais Kėdainių rajone prasidės kapitalinis melioracijos griovių tvarkymas

Jau ateinantį pavasarį Kėdainių rajone bus pradėta kapitaliai tvarkyti apleistus melioracijos griovius. Iš viso jų planuojama atnaujinti apie 5...

Tuberkuliozės valdymas Kėdainių rajono savivaldybėje

Gruodžio 6 d. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko seminaras-diskusija ,,Tuberkuliozės valdymas Kėdainių rajono saviva...