Apdovanotos Kėdainių krašto metų moterys!

Sausio mėnesį buvo paskelbtas startas išreikšti padėką Kėdainių krašto moterims, kurios per metus padarė daugiau nei joms priklausė pagal profesiją ar pareigas, pasižymėjo mokslo, kultūros, sporto, švietimo, socialinio vystymosi bei kitose srityse, aktyvia visuomenine veikla, ugdė pilietiškumą, gerumą, filantropiją.

Pirmiausiai visuomenė siūlė kandidates į penkias nominacijas: METŲ ALTRUISTĖ – už neatlygintiną darbą ir labdaringą veiklą; METŲ SPECIALISTĖ – už profesionalumą, darbštumą, pareigingumą, novatoriškumą, laimėjimus profesinėje srityje; METŲ MAMA – už dorai, kultūringai išauklėtus ar auklėjamus vaikus; METŲ KŪRĖJA – už pasiekimus įvairių sričių kūrybinėje veikloje ir jų pristatymą visuomenei; METŲ AMBASADORĖ – už Kėdainių krašto vardo garsinimą. Vėliau jūs turėjote galimybę balsuoti už kandidates ir taip išreikšti palaikymą joms. 

Šiandien Kėdainių miesto rotušėje iškilmingai buvo apdovanotos nugalėtojos, kurias rinkote tiek jūs, tiek komisija. Renginį vedė Gintaras Mikalauskas, muzikinę programą atliko Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius.

Pristatome komisiją: 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis;

Kėdainių karšto garbės pilietis Jonas Dastikas;

Kėdainių karšto garbės pilietis, kultūros premijos laureatas, poetas Vitolis Laumakys;

 Rajono savivaldybės tarybos narys Dangiras Kačinskas;

Kėdainių dekanato dekanas, šv. Juozapo bažnyčios klebonas, kunigas Norbertas Martinkus;

AB ,,Nordic sugar Kėdainiai‘‘  direktorius Dainius Cibulskis.

"Metų altruiste" tapo RITA LANKELIENĖ. Rita yra Beinaičių kaimo bendruomenės pirmininkė. Moteris nenuilstamai dirba bendruomenės labui, organizuoja įvairius renginius, garsina Beinaičių kraštą  su bendruomenės nariais dalyvaudama tiek Kėdainių rajono, tiek respublikiniuose renginiuose ir pati juos organizuoja. Ji niekada neatsisako padėti Beinaičių ir aplinkinių kaimų gyventojams, efektyviai sprendžia jų problemas netaupydama nei savo laiko nei lėšų. Rita yra paslaugi, energinga, darbšti, tuo pritraukia ir kitus bendruomenės narius, tad Beinaičių kaimas yra vienas iš tvarkingiausių kaimų Pelėdnagių seniūnijos teritorijoje.

"Metų specialistėmis" buvo pripažintos net trys moterys: 

BIRUTĖ KONSTANBLACKAITĖ. Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė.Mokytoja turi tvirtas vertybines nuostatas: kasdien lietuvių kalbos pamokose ir neformaliojo švietimo renginiuose diegia nuostatas, kaip svarbu išsaugoti tautinę tapatybę, kokios svarbios yra mūsų šaknys. Yra novatoriška, kūrybiška, nuolat tobulėjanti, atvira literatūros, kalbos mokymo naujovėms.

JOANA KLEIVIENĖ. VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytoja.Nuo pat profesinės veiklos pradžios pasižymėjo kaip puiki specialistė, rūpestingai ir profesionaliai gydanti pacientus. Pareigingai ir kruopščiai atlieka kiekvieną įstaigos vadovų pavestą užduotį, nuolat siekia žinių, aktyviai dalyvauja mokslinėse konferencijose, įgytomis žiniomis dalinasi su kolegomis.

AUŠRA BUKLIENĖ. AB Lifosa patalpose, esančios valgyklos direktorė. Šios moters suburtame darniame kolektyve, nors darbo apimtys yra didžiulės, vyrauja gera nuotaika. Aušra puikiai išmano pagrindinius vadybos principus, yra reikli sau ir kolegoms. Patiekalų gausa, skonis ir optimalios kainos vilioja papietauti daugelį miestelėnų.

"Metų mama" buvo tituluota MARIJA EIGIRDIENĖ.  Aštuonių vaikų mama, spinduliuojanti gėriu. Šėtos miestelyje gyvenanti Marija Eigirdienė, kuri kartu su vyru Petru užaugino ir į gyvenimą išleido aštuonis gabius, išsilavinusius ir darbščius vaikus. Šeima išlaikė mūsų tautos tradicijas ir visiems aštuoniems vaikams suteikė lietuviškus vardus.

"Metų kūrėja" - JURGITA GRIGALIENĖ. Kėdainių krašto dailės draugijos narė, keramikė. Jurgita kuria unikalius keramikos darbus, kurie tapo pačia išraiškingiausia Kėdainių menininkų vizitine kortele. Jos darbai puikiai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

"Metų ambasadore" pripažinta DANUTĖ MUZIKEVIČIENĖ. Dirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, šiuo metu senjorė. Danutė, turėdama ilgametę darbo patirtį, sugebėjo įtraukti mokinius ir bendruomenę į kraštotyros veiklą, kurios rezultatais yra dalinamasi visoje Lietuvoje. Įkūrusi Juozo Paukštelio muziejų mokykloje, savo darbu rodė pavyzdį Lietuvos pedagogams. Ir šiandien Mokytoja nepaisydama garbaus amžiaus, dalyvauja Kėdainių miesto bendruomenės veiklose, prisideda prie kraštotyrinio paveldo puoselėjimo ir sklaidos Lietuvoje.

Sveikiname, mielos damos!

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašus:

I DALIS

II DALIS

III DALIS

Nuotraukų reportažą paruošė fotografė Irina Jurkėnienė.

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.159.51.118.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Į sceną atsiimti apdovanojimų žengė pustrečio šimto krašto sportininkų

Vakar Kėdainių kultūros centre įvyko rajono savivaldybės Gabių mokinių pagerbimo šventė, kurioje sveikinimai skambėjo 122 mokiniams ir 22 mo...

„Metų gaminio“ apdovanotojų sąraše – Kėdainių įmonės

Vyriausybėje 22-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanoj...