Pažintinė kolegų kelionė po Zarasų kraštą

Jau tapo tradicija VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus medikams keletą kartu per metus kartu papramogauti bei turiningai praleisti laiką. Su kolegomis paprastai lankomi teatrai, koncertai, dalyvaujama visuomeninėse akcijose, edukacinėse programose, pavasarį bei rudenį rengiamos išvykos bei ekskursijos į kokią nors įdomesnę Lietuvos vietą.

Šį kartą buvo aplankytas Zarasų kraštas. ,,Mums norisi ir po darbo kartu kažkur nuvykti, ką nors gražaus ir įdomaus pamatyti. Gal kitos kolegės neturi galimybių pakeliauti po Lietuvą, todėl visuomet kviečiame visas skyriaus gydytojas odontologes, jų padėjėjas, burnos higienistes, kitas darbuotojas, buvusios mūsų skyriaus odontologes bei dirbančias privačiai keliauti kartu“, - sakė šių išvykų iniciatorė ir organizatorė, dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė, kuri ir dalinasi kelionės įspūdžiais.

Pirmasis sustojimas šioje kelionėje buvo Salakas. Ten pirmiausiai aplankytas Gražutės regioninio parko lankytojų centras ir jame esantis „Jūrų muziejus“. Šis muziejus buvo įkurtas vienos pedagogės Vidos Žilinskienės, kuriai 93 metai, iniciatyva. Ši moteris yra surinkusi daugiau nei 3 tūkst. eksponatų kolekciją, kurioje įvairūs jūros gyvūnai, spalvingieji koralai, kriauklės, jose matomi perlai ir kitos jūrų įdomybės. Atvykusius nustebins didžiulis omaras, Japonų jūros ežiukas, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija. Visi eksponatai suskirstyti pagal tai, iš kur jie atvežti. Pasitikusi mokytoja muziejininkė pati vaizdžiai pristatė eksponatus, pasakojo, kad jai daug padėjo jos giminaitis, kuris dirba Klaipėdos jūrų uoste ir parveža įvairių įdomių eksponatų.

Aplankyta Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, kurioje yra vokiški originalūs vargonai. Užlipus į varpinę, atsivėrė viso miestelio įspūdinga panorama. Nuvykus į Zarasus, pasivaikščiota pėsčiųjų apžvalgos ratu, Zaraso ežero pakrante.

Kitas lankytinas objektas buvo Šlyninkos vandens malūnas. ,,Surengėme ekskursiją po malūną su tautinio paveldo produktų degustavimu. Pirmiausia, pasitikęs malūnininkas, supažindino su visais malūno mehanizmais bei kaip iš grūdo padaromi miltai. Ragavome blynų, keptų iš ,,razavų“ miltų, sumaltų būtent šiame malūne. Tie miltai vadinami ,,razavi“ todėl, kad yra vieno malimo, daug sveikesni nei balti, aukščiausios rūšies. Kas norėjo, blynus ragavo su spirgučių padažu ar naminiu marmeladu. Vietos parduotuvėlėje lauktuvėms parsivežėme natūralių naminių miltų, kruopų, kokių prekybos centre pirkti nebūna“, - pasakojo R. Lavrukėnienė.

Važiuojant toliau, Imbrado krašte, prie Ilgio ežero, aplankyta, anot pasakojimo Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Šioje vietoje ežero vandenyje ir aplinkui esančioje pievelėje nuolat gausėja medinių, metalinių kryžių, šventų skulptūrų. Pasakojama, kad prieš 50 metų, vieną birželio naktį pusseserė su pusbroliu motociklu vykę pro šią vietą.Būtent Ilgio ežero pakrantėje jaunuoliams apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija. Stebuklingą vietą tuoj pat pradėjo lankyti tikintieji, čia atsirado pirmieji kryžiai. Šioje vietoje nuolat dega žvakelės, būna pamerkta gyvų gėlių.

Tame pačiame Zarasų rajone aplankytas Baltriškių tiberiados bendruomenės vienuolynas, kurį buvusio kolūkio kiaulidėje įkūrė iš Belgijos atvykę vienuoliai, kartu pabūta Šv.Mišiose, kurias laikė vienuolis kunigas.

Pasak dantų gydymo skyriaus vedėjos, o kaip gi, lankant Zarasų kraštą, neaplankysi Stelmužės dvarvietėje augančio Stelmužės ąžuolo, kuris yra seniausias ir storiausias Lietuvoje augantis ąžuolas, vienas seniausių ąžuolų Europoje, kuriam skaičiuojama daugiau nei 1 500 metų. Šiuo metu ąžuolo būklė sunki, jis drevėtas, sulopytas, bet tikėtina, pragyvens mus visus.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams

Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.23.192.92.

Rašyti

Portalo Kėdainietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

BRAVO mokiniai 2019 apdovanojimų ceremonija jau šiandien

Kėdainių rajono mokinių ir mokytojų apdovanojimų ceremonija - šiandien 19 val. pramogų centre „Vikonda“. Visus labai kviečiame atvykti į ...

Efektyvus šilumos taupymas – mažesnės sąskaitos už šilumą

Sausio mėnesį kai kuriems Kėdainių miesto daugiabučių namų gyventojams standartinio dviejų kambarių buto šildymas kainavo 31 eurą (pvz.: A....